Zdjęcia zgłoszone do Grand Mobile Photo ocenia międzynarodowe grono specjalistów zajmujących się na co dzień fotografią i sztuką. Poznaj jury, które wyłoniło zwycięzców w 2021 r. Jury GMP 2022 zostanie ogłoszone wkrótce.

Herve Bois

Jury

Debiut fotograficzny: kwiecień 2011 na Instagramie. Jako @timbrado jest obserwowany przez 69 tys. followersów. Koordynator @igersfrance od listopada 2012. Szef stowarzyszenia Les Instagramers France zrzeszającego 61 społeczności.
Ulubione tematy: pejzaże, historyczne miasta, podróże, lifestyle, piękne miasta Francji i Europy, portrety.

Jak zająłem się fotografią?

W kwietniu 2011 założyłem konto na Instagramie i od razu stałem się uzależniony od fotografii. Codziennie publikuję 1-3 zdjęcia na moim profilu. Najczęściej robię je podczas spacerów i podróży biznesowych.
Lubię długie spacery, podczas których odkrywam nowe kadry, czasem szukam sposobu ich podkręcenia. Chcę pokazać artyzm i dzielić się nim.

Cechy stylu

Zwykle zdjęcia są robione spontanicznie, bez wielkich przygotowań i obrabiane na smartfonie. Chcę pokazać na nich obfitość tego, co widzę.
Kolory są żywe, czasem z lekkim nasyceniem. Szukam odpowiedniego naświetlenia, naturalnych perspektyw, odbić, żeby wzmocnić obraz. Na zdjęciach natury unikam pokazywania jakichkolwiek znaków człowieka. Bardzo lubię starą architekturę.
Ostatnio maluję dużo portretów.

Czym fotografuję: Huawei P30pro smartphone, Fujifilm X100T i ukochane Fujifilm XT4.

Oliwia Bosomtwe

Jury

Redaktorka naczelna Noizz.pl.

Wierzy, że teksty potrafią zmieniać świat i kształtować naszą rzeczywistość. Wcześniej związana z magazynem Wysokie Obcasy Praca, współpracowała z magazynem Res Publica Nowa i publikowała teksty w czasopismach naukowych.

Przez kilka lat pracowała w publicznych instytucjach kultury zajmując się wyzwaniami związanymi z digitalizacją oraz angażując się w działania na rzecz otwartości i dostępności kultury. Należy do rady doradczej Fundacji Inspiring Girls Polska.

Wojciech Druszcz

Jury

Fotoreporter, fotografik.

Fotografią zawodowo zajmuje się od 1966 roku. Jako asystent fotoreportera podjął wówczas pracę w Centralnej Agencji Fotograficznej. W latach siedemdziesiątych pracował jako fotoreporter w dzienniku „Głos Pracy”, potem w tygodnikach „Sportowiec”, „Literatura” i „Kultura” oraz w miesięczniku „Magazyn Rodzinny”, gdzie również był kierownikiem działu.

Od połowy lat dziewięćdziesiątych dokumentował przemiany ustrojowe w Polsce i na terenie republik dawnego ZSRR jako fotokorespondent światowych agencji: AP, Agence France Presse (AFP). W 1992 roku został zastępcą kierownika działu fotograficznego i fotoedytorem „Magazynu Gazety Wyborczej”. W 1997 roku przeszedł do pracy w dzienniku „Rzeczpospolita”, a potem do tygodnika „Polityka”, gdzie był kierownikiem działu fotograficznego.

Ma na swoim koncie wiele wystaw oraz autorskich albumów fotograficznych.
Jest członkiem Związku Artystów Fotografików, i Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz przewodniczącym Sekcji Autorów Dzieł Fotograficznych i członkiem Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Był jurorem wielu konkursów prasowych.

Anna Dyakowska

Jury

Specjalizuje się w grafice edytorskiej, była dyrektorką artystyczną wielu wiodących pism (między innymi Dziennika, Wprost, Wysokich Obcasów), autorka makiet prasowych i okładek, w tym makiety magazynu Press. Laureatka wielu nagród w konkursach Grand Front. Pracuje w miesięczniku PANI

Phil Gonzalez

Jury

Plilippe Gonzalez na początku lat '00 uczestniczył w zakładaniu wielu start-upów, po czym dołączył do zespołu content management w firmie Orange w Hiszpanii. Później przez 8 lat pełnił funkcję Head of Digital w AMC Networks International, jednym w z głównych nadawców telewizyjnych, gdzie pracował przy takich serialach, jak „Mad Men”, „Breaking Bad” czy „The Walking Dead”.
W 2011 r. Philippe założył bloga Instagramers.com i sieć Instagramers Network, najważniejszą społeczność fanów Instagrama na świecie. Instagramers lub #Igers zrzesza miliony członków w ponad 500 miastach w ponad 80 krajach. Ponad 500 mln zdjęć jest już oznaczonych #Igers – to jeden z najczęściej używanych hashtagów.
Philippe Gonzalez pracuje także jak ambasador marek takich, jak AC Hotels by Marriot, Heineken czy Leica w Hiszpanii. Jest konsultantem cyfryzacji, mówcą, opublikował 5 książek. Można go śledzić na Instagramie - @philgonzalez – i na Linkedin.

Jarosław Marciuk

Jury

Promuje Instagram i mobilną fotografię w Polsce od 2011 roku. Założyciel i prowadzący @IgersGdansk - pierwszej polskiej miejskiej społeczności mobilnych fotografów Igers. Organizator pierwszego instameetu dla mobilnych fotografów w 2012 roku. W Cambridge w Wielkiej Brytanii stworzył lokalną grupę @IgersCambridge_UK. Od ponad 7 lat administrator @IgersPoland.
Organizator spotkań, instameetów, photowalków, warszatów, wystaw i nietypowych inicjatyw związanych z fotografią mobilną. W projektach związanych z Instagramem i fotografią mobilną współpracował między innymi z National Geographic Channel, LG Global, Visit Spain, Haut Garonne Tourisme, Visit England, ING Bank.
Dla Jarka największą wartością w społeczności mobilnych fotografów jest możliwość dzielenia się pasją, wiedzą i organizowanie wydarzeń połączonych z sesjami fotograficznymi w znanych i mniej znanych miejscach. Aktualnie na Instagramie znajduje się ponad 2,2 mln postów z hashtagiem #igerspoland. W Polsce działa 20 miejskich i regionalnych grup Igers, których członkowie organizują wiele wydarzeń.
Profil Instagram @jaroslaw_marciuk strona www.igerspoland.

Weronika Mirowska

Jury

Weronika Mirowska jest dyrektor wydawnicza magazynu o mediach, reklamie i pr „Press”. Absolwentka PWSFiTV w Łodzi. Wieloletnia CEO i dyrektor zarządzająca działami vfx i animacji w największych studiach postprodukcyjnych w Polsce. Pasjonatka filmu i książek reporterskich. Prezeska fundacji Grand Press, aktywnie działająca na rzecz wolnych mediów i wolności słowa.

Magdalena Sielachowicz – Nowakowska

Jury

Head of Marketing, Samsung Electronics Polska
Na co dzień zarządza wizerunkiem urządzeń mobilnych marki Samsung, dbając o budowanie nowoczesnej, otwartej na odbiorców komunikacji. Ceni sobie nieszablonowe podejście, kreatywność i umiejętność wychodzenia poza utarte schematy.

Jarosław Sroka

Jury

Członek Zarządu Kulczyk Investments

Ekspert w dziedzinie komunikacji korporacyjnej i rynku mediów. Wieloletni dziennikarz oraz redaktor naczelny wiodących polskich gazet gospodarczych, m.in. Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu, tygodnika Newsweek Polska; współtworzył rynek nowoczesnych mediów biznesowych w Polsce.

Od lipca 2009 roku jako Członek Zarządu Kulczyk Holding odpowiada za nadzorowanie obszarów komunikacji korporacyjnej, relacji inwestorskich, marketingu oraz public affairs. Absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także w prestiżowej, międzynarodowej szkole liderów biznesu IESE Business School przy Uniwersytecie Navarra w Barcelonie oraz w Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie.

Członek Rady Ładu Informacyjnego przy GPW w Warszawie oraz Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Członek Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Członek Rady PKOl, Członek Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Członek Executive Education Advisory Board Akademii Leona Koźmińskiego. Prezes PGA Polska.

Michał Stasiak

Jury

Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na łódzkiej ASP oraz Studium Techniki Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Meloman, pochłaniacz kultury audiowizualnej i słowa drukowanego. Od 2006 roku szef studia graficznego magazynu „Press".